Kredyty konsolidacyjne są produktem, który wciąż zyskuje na popularności. Wynika to z tego, że Polacy coraz częściej w swój domowy budżet wpisują środki z różnego rodzaju pożyczek. Z czasem takich zobowiązań może być już kilka, co oznacza, iż każde z nich trzeba regulować w innym terminie i w innej wysokości. Kredyt konsolidacyjny pozwala to wszystko połączyć w jedno zobowiązanie.

Nie oznacza to jednak, że jedyną funkcją kredytu konsolidacyjnego jest organizacyjne ułatwienie spłacania wielu rat. Nawet ważniejsze jest co innego – zazwyczaj dzięki konsolidacji długów ich obsługa będzie tańsza lub przynajmniej łatwiejsza. Może się zdarzyć, że warunki w kredycie konsolidacyjnym będą korzystniejsze niż w łączonych w nim pożyczkach. Poza tym standardowym rozwiązaniem jest wydłużenie czasu spłaty, przez co automatycznie wysokość miesięcznej raty spadnie. Z tego względu kredyt konsolidacyjny w wielu przypadkach jest narzędziem pomagającym w utrzymaniu finansowej płynności.

Na rynku zazwyczaj spotykane są gotówkowe kredyty konsolidacyjne, chociaż zdarzają się też hipoteczne, czyli zabezpieczane na nieruchomości. Co ważne – po uruchomieniu linii kredytowej klient nie otrzymuje żadnych środków. Zostają one skierowane do instytucji, w których posiada on konsolidowane zobowiązania. Dzięki temu stare kredyty zostają zamknięte, a ich miejsce zajmuje jeden, zbiorczy.

Ze względu na nieprzewidywalną politykę pieniężną oraz uzależnienie od niej wysokości rat kredytu, w Polsce wiele osób po kilku latach spłaty zobowiązania zaczyna się borykać z problemami finansowymi. Pomocą dla nich może być dobrze dobrany kredyt konsolidacyjny. Pozwoli on uprościć spłatę, ale też obniżyć jej koszt, w tym zredukować comiesięczne obciążenie domowego budżetu.

Jeśli posiadasz kilka kredytów i chciałbyś wydawać mniej na ich spłatę – skontaktuj się z nami. Świadczymy usługę pełnego doradztwa w kwestii kredytów konsolidacyjnych. Ocenimy, czy jest to produkt odpowiedni w twojej sytuacji i, jeśli odpowiedź będzie twierdząca, wyszukamy Ci najlepszą ofertę.