Kredyt samochodowy służy sfinansowaniu zakupu pojazdu osobowego do użytku prywatnego lub firmowego. Stosujemy tu termin “pojazd”, ponieważ w ramach oferty kredytów samochodowych banki udzielają pożyczek także na zakup motocyklów. Zgodnie z tym z takiego kredytu można zakupić samochód nowy lub używany, elektryczny lub spalinowy, jak też motocykl o analogicznych parametrach.

Kredyt samochodowy jest pożyczką celową, a więc bank udziela go tylko na zakup ww. pojazdów. Wkład własny nie zawsze jest wymagany, jednak zazwyczaj można go pominąć tylko w przypadku nowego samochodu – wynika to z tego, że bank zabezpiecza się na pojeździe i musi być pewien jego wartości. Ze względu na zastosowanie wkładu własnego oraz zabezpieczenia na przedmiocie transakcji, warunki kredytowania są korzystne. Okres spłaty mieści się w przedziale od 6 do kilkudziesięciu miesięcy. W praktyce często klienci użytkują nowy pojazd do momentu spłacenia zobowiązania, a następnie sprzedają go, uzyskane środki używają jako wkład własny do nowego kredytu i kupują kolejny samochód lub motocykl z salonu. Jedną z opcji finansowania zakupu auta lub motoru jest kredyt z ratą balonową. Polega on na tym, że klient wprowadza wkład własny, następnie reguluje comiesięczne niewielkie raty, a na koniec okresu spłaty musi wnieść jedną, dużą ratę.

Zazwyczaj komisy samochodowe oraz autoryzowani dealerzy współpracują z określonymi bankami i przedstawiają klientowi ofertę kredytu w momencie, gdy zadeklaruje on zainteresowanie autem. Jednak nie zawsze jest to pożyczka na najkorzystniejszych zasadach. Z tego względu warto poszukać w innych źródłach. Z naszej strony oferujemy pełnozakresową pomoc dla osób planujących zakup auta na kredyt. Wyszukamy optymalną ofertę, dostosowaną do Twoich potrzeb i możliwości, a następnie przeprowadzimy wraz z Tobą cały proces składania wniosku i podpisywania umowy.

Mamy bardzo duże doświadczenie w kwestii kredytów, także samochodowych, możesz być więc pewny, iż decydując się na współpracę z nami, otrzymasz profesjonalną obsługę, bezpieczeństwo transakcji oraz dostęp do najkorzystniejszych ofert na rynku.